sobota, 4 stycznia 2014

Makijaż: Ciemne fioletowe smoky eye dla odważnych krok po krokuCześć Dziewczyny !

Ostatnio przedstawiłam Wam 'Ciemne turkusowe smoky eye', jednak nie chciałam na Sylwestra powtarzać znów tego samego makijażu, w związku z czym wykonałam go podobnie, ale z nieco inną kolorystyką. Z racji tego, że miałam ciemną fioletową sukienkę z mieniącymi cekinami , to makijaż zrobiłam taki a nie inny.Poniżej opis poszczególnych kroków:


1. Zakrywamy cienie pod oczami (o ile jest taka potrzeba); Podkreślamy brwi (ja użyłam zestawu cieni do brwi Catrice; kredkę do brwi Catrice). Łuk brwiowy pokryłam korektorem 2in1 Sensique.


2. By cień był intensywnie ciemny, długo się utrzymywał, to potrzebna nam jest baza, a najlepiej czarna (np indian kohl kajal/żelowy czarny eyeliner/czarna kredka). Naszą bazę nakładamy na ruchomą część powieki górnej, jak również lekko wyciągając nad nią.


3. Pędzelkiem typu kulka rozcieramy nasze cienie.


4. Uprzednio roztarty cień rozcieramy bezowym/białym matowym cieniem, co może wyglądać jak delikatny niebieski. Następnie normalnym pędzelkiem na ruchomą część powieki nakładamy ciemny fioletowy matowy cień z paletki Sleek Ultra Matts V2.


5. Ten sam matowy cień nakładamy na dolnej powiece od zewnętrznego kącika. Granice cieni rozcieramy bezowym matowym cieniem.


6. Perłowy fioletowy cień z paletki Technic Electric nakładamy od wewnętrznego kącika do połowy powieki przy czym lekko go rozcieramy.


7. Teraz by lekko rozjaśnić nasz mega ciemny makijaż użyjemy perłowego jasnego cienia z paletki Technic Eletric. Opuszkiem palca nakładamy go blisko wewnętrznego kącika na górnej powiece.

8. By nasz makijaż nie był całkowiece nudnie fioletowy na dolną powiekę blisko wewnętrznego kącika nakłdamy jasno-niebiski perłowy cień z paletki technic Electric.
Zaś sam wewnętrzny kącik rozświetlamy białym matowym cieniem z paletki Sleek Ultra Matts V2.

9. Teraz wystarczy wytuszować rzęsy.

+ extra: można zaznaczyć linię wodną kajalem jak również linię rzęs.

-KONIEC-

 Lista użytych tutaj kosmetyków wraz z linkami do poszczególnych recenzji poniżej

Twarz:
Oczy:

  • Korektor do niedoskonałości: Catrice, allround CONCEALER (recenzja TUTAJ);
  • Korektor zakrywający cienie pod oczami: Sensique 2in1;
  • Kredka do brwi: Catrice, Eye Brow Stylist (recenzja TUTAJ);
  • Cienie do brwi: Catrice, Eye Brow Set;
  • Paleta Sleek, Ultra Darks V2 (recenzja TUTAJ);
  • Paleta Technic Electric (recenzja TUTAJ);
  • Indian Kajal Kohl (recenzja TUTAJ);
  • Tusz do rzęs: Sensique;
  • Zalotka Elite;
Usta:

Tak się prezentuje efekt końcowy:


Jak już wspominałam wykonanie jest bardzo podobne jak przy wersji ciemnego turkusu. Makijaż wiadomo nie dla każdego, ale może komuś się przyda w okresie karnawału, tak jak mi w Sylwester:)

Czy wychodząc na nocne imprezy lubicie ciemne makijaże, czy raczej delikatne?

Co sądzicie o wersji fioletowej?

Starałam się by nie wyglądać jak z podbitym okiem, ale myślę, że aż tak tragicznie  nie jest.

Serdecznie pozdrawiam:)
Natalia:)