środa, 15 stycznia 2014

LOVELY, Terra Cotta Compact 04 - Zestaw rozświetlających cieni do powiek + swatche


Cześć Dziewczyny !

Przychodzę do Was z drogeryjnym zestawem cieni do powiek. Powiem szczerze, że mam je od kliku lat i nadal są świetne. Mam cienie różnych marek, w różnych cenach i przekonałam się, że nie ocenia się produktu po okładce, ponieważ tanie nie znaczy złe, czego dowodem może być produkt firmy Lovely. Cienie te nadają połysk dzięki małym drobinkom i można stworzyć nimi piękny dzienny makijaż jak i przydymione smoky. Chcąc przybliżyć Wam ten produkt postanowiłam napisać właśnie tą recenzję wraz z swatchami.


Informacje ogólne:

Firma: Lovely;
Produkt: Terra Cotta Compact - Zestaw rozświetlających cieni do powiek;
Nr: 04;
Pojemność: 2,7 g;
Cena: ok. 10 zł;
Dostępność: szafy Lovely (w Rossmannie);

Opakowanie:

Plastikowe opakowanie zawiera w sobie 5 różnokolorowych cieni, które kolorystycznie ze sobą harmonizują. Do tego produktu dołączony jest mały aplikator. Zamykane jest przezroczystą 'klapką', dzięki czemu produkt widzimy bez problemy w naszej kosmetyczce czy toaletce. Dobrze się otwiera.

Kolory:

Zestaw nr 04, który posiadam i Wam prezentuję posiada 5 rozświetlających odcieni w kolorach: rudości/miedzi, beżu w połączeniu z brudnym złotem, szarości, graficie oraz białym perłowym. Mam nadzieję, że zdjęcia po prostu pokażą Wam jakie ma faktycznie ona kolorki, ponieważ ciężko mi było dokładnie określi nazwę każdego koloru z osobna. Zanim odkryłam, że dobrze też wglądam w matowych cieniach, a było to dawno, to ta paletka była moim nr 1. Uwielbiałam te jasne odcienie jak i ciemne. gdy tylko sobie o nich przypomnę, a mam wykonać dzienny makijaż, to bez wahania po nią sięgam. Nie tworzyłam z nią jeszcze jakiegoś ciemnego smoky, ale teraz wiem, że muszę to nadrobić. Kolory nie nazwałabym perłowymi, one po prostu się iskrzą i rozświetlają, ale też są intensywne, że nawet bez bazy dałby radę (jednak baza pod cienie jest nam potrzebna, by makijaż utrzymał się cały dzień).

Poniżej zbliżenia na poniższe cienie:Pigmentacja / Wytrzymałość:

Jak już wcześniej wspominałam, te cienie są bardzo intensywne jak na produkt w takiej cienie. Najlepiej aplikuje się je pacynką, ponieważ pędzelkiem trochę pylą. Nałożone na bazę nie tylko utrzymują się cały dzień, ale również świetnie wyglądają. 

Poniżej swatche (cienie nałożone na rękę bez bazy):
Ogólna opinia:

Nie mogę się do nich przyczepić, bo cienie są naprawdę bardzo dobre. Ładna kolorystyka. Fajne opakowanie. Cena też zachęca do kupna i nie żałuję tego zakupu. Tak pisząc tą recenzję uświadomiłam sobie, że chyba było 5 różnych zestawów kolorystycznych, więc być może skuszę się i na inne. Naprawdę polecam, bo nawet gdy na codzie lubicie matowe cienie, to te świetnie się nadają na rozświetlenie powiek od wewnętrznego kącika.

Macie tą paletkę?
Co o niej sądzicie?
Lubicie taka kolorystykę?

Serdecznie pozdrawiam:)
Natalia:)