poniedziałek, 17 czerwca 2013

WIBO, PRIMER BASE - baza silikonowa pod podkład (dla kogo? i na co?)

Cześć dziewczyny !


Przyszła i kolej na recenzję bazy silikonowej pod podkład. Musiałam poczekać z oceną jej, ponieważ zależało mi na dokładnym jej przetestowaniu. A teraz przejdę do rzeczy. Produkt, który dzisiaj opisuję to:


WIBO
PRIMER BASE
LONG LASTING FORMULA
SILICONE 
MAKE UP
BASEFirma: WIBO
Produkt: Baza sylikonowa pod makijaż;
Dostępność: szafy Wibo (Rossmann)
Cena: ok. 10 zl;
Pojemność: 15 ml


Opakowanie:

Jak widać baza znajduje się w nie za dużej tubce z zakrętką. Produkt nie wylewa się - wszystko jest pod naszą kontrolą, bo wyciskamy tyle ile chcemy. Zgrabny produkt i miękkie opakowanie.


Co mówi producent + sposób użycia:


Zapach:

Wyczuwalny jest przyjemny zapach, który sprawia, że robienie makijażu staje się jeszcze bardziej przyjemne.

Konsystencja:

Miałam inne bazy silikonowe jak np. INGRID (klik), lecz ta od Wibo jest bardziej wodnista, co nie ujmuje, że jest to baza silikonowa. 

Odcień:

Przezroczysty.


Moja opinia:
  • Jak stosuję? - używam jej tylko na oczyszczoną twarz bez kremu, bo rozsmarowując ją na osuszony krem zatyka pory, co daje nieprzyjemne odczucie na twarzy. Polecam używać jej bezpośrednio na twarz (mimo iż producent zaleca stosować pod nią krem). Po chwili rozprowadzam na nią podkład na całą twarz.
  • Dla jakiego rodzaju skóry? - Ja mam skórę tłustą i mieszaną, co używanie akurat tej bazy pogarsza tylko moją sytuację. Gdy wszystko ładnie jest wygładzone i zmatowione, to mimo wszystkiego lekko ją odczuwamy, a nakladając jeszcze na nią podkład skóra takiego typu jak moja bardzo szybko zaczyna się świecić (mimo iż używam podkładu z Delii, który dość osuszał mą twarz). Polecam ją dziewczynom, które mają problem ze suchą skórą, bo ta baza dobrze Wam ją nawilży i żaden podkład nie osuszy jej.
  • Czy matuje? - U mnie efekt matowienia pojawia się tylko po nałożeniu jej samej, a jak już nałożę jakikolwiek podkład zaczyna się powoli błyszczeć.
  • Co daje nam jako baza silikonowa? - Na pewno wygładza drobne zmarszczki, co powoduje, że podkład świetnie się rozprowadza. (świetna do wygładzenia okolic nosa i ust). Skóra staje się przez to miękka.
  • Większość podkładów świetnie się rozporowadza dzięki niej - bo nie roluje się.
Ogólna opinia:

+ cena;
+ dostępność;
+ opakowanie;
+ konsystencja;
+ zapach;
+ kolor;
+ dobra dla osób o suchej cerze;

+ / - matuje, ale nie za długo;

- nie współgra z cerą tłustą i mieszaną;


Miałyście bazę z tej firmy?
Co o niej sądzicie?

Serdecznie pozdrawiam;)
Natalia;)